Wywiad z Michałem Bieniaszem, prezesem Kongresu Polaków w Szwecji

„Polonia” to termin funkcjonujący w Polsce. Uproszczony do nieprzyzwoitości, spełniający jednak funkcję potrzebną tym, którzy jej głos chcą wykorzystać lub usprawiedliwić swe działania na tym terenie. Daje fałszywy obraz jedności, tuszuje wybiórczość kierunków aktywności. Poza krajem mało kto terminu „Polonia” używa – no może jedynie ci, którzy jako właśnie „Polonia” byli przez konsulaty PRL organizowani, a przez władze hołubieni i nagradzani.

via Nasz wywiad z Michałem Bieniaszem, prezesem Kongresu Polaków w Szwecji, o problemach i radościach Polaków poza Polską | wPolityce.pl | codziennie ważne informacje ze świata polityki.

jodal (gość) (91.60.231.***) 15 sierpnia 2013 roku, 16:27

I co sie zmienilo? Agentura naparza sie miedzy soba, dobili prokomunistyczna ZP Zgoda w RFN, nie udalo sie zrobic przewrotu w struktrach europejskich, pani Miziniak sobie poradzila, ale jako wice siedzi jej na karku, Niemcy mu nie placa bo znaja, co i dla kogo od lat robil i robi, za to skutecznie przyblokowal „swojego kumpla” z Kongresu, ktory jako dyrektor Biura Rady Polonii Swiata nie mogl odegrac nawet roli woznego!, bo nie wpuszczono go za „polonijny europejski plot!”, upokorzony w ten sposob obrazil sie na Konwent i zmusil obecnego prezesa Kongresu do wystapienia z Konwentu, ktory zakladala agentura, -on Zbyszek-opryszek i Olek-bolek. Przed 15-tu laty trabili, ze ZPwN Rodlo tez tam nalezy, co bylo wierutnym klamstwem, bo nigdy „Rodlacy” w ten gnoj nie weszli. Rowniez rozroba w Swiatowej Radzie Polonii nie wyszla i juz nie wyjdzie, poznali sie na chorych i niedowartosciowanych dzialaczach. Nastapil czas odgryzania sobie ogonow przez agentow po tych samych pieniadzach. I co zostalo z tego Konwentu?! To samo, co ze ZP „Zgoda” w RFN i z „Komsomolu”!

Przyłącz się do dyskusji i dodaj nowy komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s